Jeśli interesujesz się ogrodami i sposobami ich aranżacji, to na pewno w swoim życiu słyszałaś różne określenia stylów, w jakich możesz zagospodarować swoją wolną przestrzeń. Na pewno również nie raz porównywałaś poszczególne style, takie jak ogród japoński, francuski czy też angielski. Dzisiaj omówimy sobie charakterystyczne cechy tego ostatniego stylu. Na pewno przypadnie on ci do gustu!

Ogród angielski charakterystyka

W pierwszej kolejności warto sobie powiedzieć, że ogród w stylu angielskim swoim kształtem najbardziej przypomina naturalne formacje. Nie znajdziesz tutaj sztucznych skalniaczkow czy fontann, albo też finezyjnych rabatek kwiatowych. Rzadkością będą również ścieżki i ławeczki. Za to na pewno naszego zy zachwyca naturalnie zgrupowane drzewa i krzewy a także rozsiane po trawniku kwiaty, które dodają takiemu ogrodowi uroku. Jednym słowem, to doskonałe przeciwieństwo uporządkowanego ogrodu francuskiego. Warto też zwrócić uwagę na to, że naturalne ukształtowanie terenu i naturalne formacje skalne również są charakterystyczne dla tego rodzaju ogrodów. Nawet jeśli nie występowały przed aranżacja ziemi, to warto o nich pomyśleć, jednak pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością.
Taki rodzaj aranżacji twojej ziemi jest doskonały, jeśli akurat posiadasz całkiem spory areał. Pozwala to wydobyć jego naturalny charakter i piękno. Możesz wówczas postawić na przestrzeń i aranżacje nawiązujące do niewielkiego Łasku i polany.
Pamiętaj, że ogród to bardzo elastyczny materiał, na przestrzeni którego możesz się swobodnie bawić dobierając odpowiednie rośliny i ich kolory.
Jeśli jednak w najbliższym czasie czeka cię zagospodarowanie całkiem sporej działki, to warto się zastanowić właśnie nad ogrodem w stylu angielskim
Może się okazać, że nie tylko uzyskasz urokliwa przestrzeń ale również nie będziesz musiała wkładać w jego wykonanie nadmiaru pracy i środków. W końcu w tym stylu chodzi o podkreślenie naturalnych atut twojej przestrzeni. A to przecież jest piękne.