Wnętrza w stylu skandynawskim z akcentami przemysłowymi: minimalistyczna baza z fabrycznymi detalami
Wpisując w wyszukiwarkę hasło “wnętrza w stylu skandynawskim”, natkniesz się na wiele zdjęć urządzonych w charakterystycznych dla tego stylu barwach: bieli i szarości. Kluczowym elementem tego stylu jest prostota, minimalizm i funkcjonalność. Istnieje jednak możliwość wprowadzenia do wnętrz w stylu skandynawskim akcentów przemysłowych, utrzymanych w minimalisticznym klimacie. Oto kilka wskazówek, jak to osiągnąć.
1. Minimalistyczna baza
Podstawą wnętrz w stylu skandynawskim z dodatkiem akcentów przemysłowych jest minimalistyczna baza. Przede wszystkim powinno się unikać jaskrawych i krzykliwych kolorów, a postawić na biel, szarość, beż i czernie. Ściany warto pomalować na biało lub w szarościach. Na podłodze często widuje się deski wykończone olejem lub białą farbą, albo szary, jednolity dywan. Minimalizm wprowadzony do podstawowej wersji skandynawskiej burzy limity i umożliwia wprowadzenie przemysłowych wstawek, które sprawią, że wnętrze nabierze charakteru.
1. Dodatki w stylu przemysłowym
Świetnym sposobem na wprowadzenie do wnętrz w stylu skandynawskim przemysłowej estetyki są dodatki i meble przemysłowe. Mogą to być różnego rodzaju lampy, drabiny w roli półki, meble z metalu lub nowoczesnej koncepcji. Czasem kilka dodatków, przybliża nasze wnętrza do neciepoposerowanej fabryki, kładzie duży nacisk na wartość wnętrza i wzbogaca je jednocześnie o dodatkowe funkcjonalne dekoracje.
1. Wełna i len
Rozwiązaniem na dodanie do skandynawskiej aranżacji elementów przemysłowych może być wprowadzenie materiałów, które podbijają surowy klimat. Wełna (np. w postaci pledów i poduszek) i len (np. zastosowany w zasłonach) to tkaniny, które będą wyglądać rewelacyjnie w minimalistycznych wnętrzach. Dodają ciepła i przytulnego charakteru, a jednocześnie podkreślają surowość stylu przemysłowego.
1. Dekoracje wiszące
Zaliczyć do przemysłowych elementów można stalowe linki ze znajdującymi się na końcu żarówkami wiszącymi, które okażą się wspaniałą dekoracją, a jednocześnie zapewnią nastrojowy oświetlenie. Innym przykładem dekoracji wiszących są haki i wieszaki o przemysłowym wyglądzie, wraz ze stalowymi rurkami, przykładowo w sypialni jako odzieżowe dodatki.
1. Industrialne akcenty w kuchni
Najlepszym miejscem do umieszczenia przemysłowych akcentów w kuchni będzie oczywiście blat. Jednym z popularnych modeli są powierzchnie z metalu, ale równie ciekawym i tańszym rozwiązaniem są gruboziarniste, szare blaty betonowe. Coraz częściej spotyka się także oryginalny wygląd blatu ze stali nierdzewnej. Metalowy zlew czy model kompostownika zapewnią wprowadzenie niespotykanej fabrycznej estetyki.
Podsumowując, dodanie do wnętrz w stylu skandynawskim akcentów przemysłowych to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm, funkcjonalność i oryginalne rozwiązania. Industrialne elementy wprowadzą do tego spokojnego stylu energię i charakter, jednocześnie zachowując jego najważniejszą cechę – surowy i prosty design.
Najnowsze komentarze