Wnętrza w stylu rustykalnym z delikatnymi akcentami boho: wiejska prostota z etnicznymi dodatkami

Styl rustykalny z powodzeniem zagościł w polskich domach jako przeciwwaga dla surowych, nowoczesnych wnętrz. Charakteryzuje się on prostotą, naturalnymi elementami oraz przytulnością. Połączenie go z delikatnymi akcentami boho dodaje mu nowoczesnego charakteru.

1. Naturalne materiały

Jednym z ważniejszych elementów stylu rustykalnego są naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, glina oraz len i bawełna. Powinny one stanowić bazę aranżacji pomieszczenia. Drewniane belki na suficie czy drewniane metryki na ścianie dodają pomieszczeniu ciepła i przytulności.

1. Etniczne dodatki

Dodatki etniczne wprowadzą do pomieszczenia nutę boho. Można w nie wpisać poduszki w etniczne wzory, kilimy, czy ręcznie wykonane mandale. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i upodobań.

– Etniczna poduszka
– Kilim
– Ręcznie wykonany mandala

1. Jasne i naturalne kolory

Do aranżacji wnętrza w stylu rustykalnym warto użyć jasnych, naturalnych kolorów. Ciepła biel, beże czy odcienie brązu przysporzą pomieszczeniu przytulności. Dobrym pomysłem jest połączenie ich z akcentami w kolorze roślinnej zieleni czy pudrowego różu. Warto tutaj postawić na naturalne odcienie, takie jak te występujące w przyrodzie.

1. Drewniane meble

W stylu rustykalnym nie może zabraknąć drewnianych mebli. Można postawić na solidne, ciężkie stoły i krzesła, ale także szafki oraz szafy z drewna. Ważne, aby były one naturalnego koloru i zachowały swoje pierwotne cechy, takie jak pęknięcia czy nierówności. Posiadanie takich mebli wprowadzi do pomieszczenia ciepło i charakter.

1. Naturalne dodatki

Do stylu rustykalnego pasują naturalne dodatki, takie jak suszone kwiaty, gałęzie, czy oryginalne aranżacje z kaktusów i sukulentów. To dodatki, które dosłownie wprowadzają do naszego domu nutę natury i dają poczucie spokoju i harmonii.

Wnętrza w stylu rustykalnym z delikatnymi akcentami boho to piękne połączenie wiejskiej prostoty z nowoczesnymi elementami. Styl ten wprowadza do pomieszczenia ciepło i naturalność, a etniczne dodatki dodają mu nieco ekstrawagancji. Niezależnie od tego, jakiej aranżacji poszukujemy, warto postawić na naturalne materiały i neutralne kolory, dzięki czemu nasze wnętrza będą w pełni harmonijne i przytulne.