Boho chic to styl, który czerpie inspirację z wolnej miłości i wolności, charakterystycznych dla lat 60. i 70. Współcześnie w pełni powrócił na ulice i salony modowe, przyciągając uwagę zwolenników naturalnego stylu życia, ceniących wolność i individualizm.

Kolorowe wzory i naturalne tkaniny – podstawa stylu

Podstawą stylu boho chic są kolorowe wzory i naturalne tkaniny, takie jak ciężkie bawełny, len, a nawet jedwabie. Wzory kwiatów, etniczne motywy, geometryczne kształty – to tylko niektóre z możliwości. Boho chic nie należy do stylów minimalistycznych, ale raczej do tych, które będą upodobały sobie osoby, które lubią bogactwo wzorca i koloru.

W sam raz – luz i swoboda

Drugim ważnym elementem stylu jest swoboda w ciałach i nienaganne kroje, które dodają stylizacji przytulnej lekkości. Żadne cisnienie, rekawy szerokie, długie spodnie i sukienki, które akcentują kobiece kształty i pozwalają na swobodne poruszanie się. Z uwagi na dużą ilość materiału, boho chic może kilkukrotnie pokryć i ukryć kłopotliwe miejsca, a jednocześnie korzystnie podkreślić figurę.

Dodatki w stylu boho chic

W stylu boho nie powinno zabraknąć dodatków. Duże kolczyki, bransoletki, pierścionki w etnicznych kształtach często są rękodzielniczymi dziełami sztuki i są zupełnie unikatowe. W kwestii butów sugeruje się skórzane buty na pomarszczonym wykończeniu lub mocne koturny zamszowe.

Egzotyczne dodatki, jak chusty, chusta na szyi, szaliki, jak również kolory z żółtym, czerwonym, błękitnym bądź zielonym akcentują wyrazisty i indywidualny styl.

Podsumowanie – pewność siebie i bezpieczeństwo

Boho chic to styl dla osób pewnych siebie i z duym poczuciem stylu. To nieco dramatyczna stylizacja, która przyciąga uwagę i wzbudza zainteresowanie, ale jednocześnie daje poczucie przyjaznej i użytecznej wygodzie. Ceniący wartości naturalne i skłonnością do wolności styl, to znakomita propozycja dla osób, które chcą żyć pełną pasją i swobodą.