Jedną z tradycji w wielu polskich domach jest wspólny rodzinny posiłek. Najlepszym miejscem do tego typu spotkań z najbliższymi jest kuchnia połączona z jadalnią. Połączenie tych dwóch pomieszczeń stanie się sercem domu. Najważniejszym meblem w tej części domu jest odpowiednio dopasowany stół. W jadalni dobrym rozwiązaniem jest rozkładany stół, który w razie większej ilości gości możemy szybko rozłożyć bez potrzeby oszczędzania miejsca na stawianie posiłków na stole.

Nowoczesne kuchnie z jadalnią

Decydując się na nowoczesne kuchnie z jadalnią, musimy pamiętać o zachowaniu spójności w urządzaniu pomieszczeń. Warto symbolicznie oddzielić cześć jadalną od strefy kuchennej, np. Poprzez inny rodzaj podłogi. Połączenie ze sobą kuchni i jadalni zapewni oszczędność czasu podczas przygotowywania posiłków, wszytko znajduje się w zasięgu ręki. Tego rodzaju rozwiązanie architektoniczne, zamiast dzielić, połączy wszystkich domowników. Obok stołu z krzesłami w jadalni powinna znaleźć się witryna mieszcząca zastawę stołową. Projektując jadalnię, warto umieścić w niej wysokie okna, co pozwoli na dopływ dużej ilości naturalnego światłą. Nad stołem należy umieść lampę, która doświetli cały stół. Lampy powinny wisieć 50-60 cm nad blatem stołu, aby nie razić światem gości, oraz nie zasłaniać twarzy osób siedzących naprzeciw siebie przy stole.

Dekoracje w jadalni

Jak w każdym rodzaju pomieszczenia w domu, tak samo w kuchni połączonej z jadalnią ważną funkcję spełniają dekorację. Ważną funkcję spełniają tutaj obrusy, siedziska, zasłony i inne tekstylia. Poprzez dobór tekstyliów budujemy klimat i charakter pomieszczenia. Dodatki w kwiaty, w kratę to coś, co kochają miłośnicy tylu retro. W przypadku osób ceniących sobie nowoczesny styl sprawdzą się tekstylia z motywem florystycznym, w intensywnych barwach. Aranżując nowoczesną jadalnia postawny na lustra, co wpłynie na większą ilości światła w pomieszczeniu. W przypadku osób ceniących sobie tradycyjność i prostotę warto postawić na tekstylia w kolorze beżowym np.szaro-beżowe zasłony. Połączenie czerni z bielą to ponadczasowa klasyka, która doda elegancji każdemu wnętrzu.