Małe mieszkania można urządzić w taki sposób, aby wydawały się większe i bardziej przestronne niż w rzeczywistości. Oto kilka sposobów, które pomogą optycznie powiększyć przestrzeń w małym mieszkaniu.

1. Wybierz jasne kolory i minimalizm

Jasne kolory odbijają światło i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Podobnie minimalistyczna aranżacja wnętrza z mniejszą ilością mebli, akcesoriów i ozdób sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przestronne i ułożone.

1. Zastosuj lustro

Lustro jest idealnym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni w małym mieszkaniu. Można umieścić je na całej ścianie lub tylko na części. Ważne, aby było dobrze doświetlone, co jeszcze bardziej rozszerzy pomieszczenie. Zamiast standardowych lusterek można pomyśleć o lustrach w okrągłych, owalnych kształtach, które nadadzą przestrzeni nietypowego charakteru.

1. Zdecyduj się na meble wielofunkcyjne

Meble wielofunkcyjne, takie jak rozkładane łóżka, ławy z pojemnikiem na przechowywanie, szafki przesuwne, stanowią genialne rozwiązanie w przypadku małych mieszkań. Dzięki nim nie trzeba kupować wielu mebli, które zajmują miejsce. Warto również zwrócić uwagę na pojemność szafek, dzięki czemu można przechowywać więcej przedmiotów.

1. Zastosuj oświetlenie punktowe

Rozświetlając każdą przestrzeń pomieszczenia, można skupić uwagę na elementach, które chcemy podkreślić, co przyczyni się do optycznego powiększenia przestrzeni. Oświetlenie punktowe i lampa sufitowa z pola świetlnym skierowanym ku górze, będą idealnym sposobem.

1. Otwórz pomieszczenia

Otwieranie pomieszczeń i łączenie ich ze sobą, to sposób na powiększenie przestrzeni w małym mieszkaniu. Zdecyduj się na usunięcie ściany lub postawienie drzwi przesuwnych. Rozwiązanie to spowoduje, że nie będzie tylu przegrodzonych pomieszczeń i mieszkanie stanie się bardziej przestronne.

Odwaga, kreatywność i umiejętność optycznego powiększenia przestrzeni w małym mieszkaniu to ważne cechy, które pozwolą na efektowne urządzenie niewielkiej przestrzeni. Sposoby te pozwalają na łatwe wykreowanie w domu efektu przestrzeni i lekkości, co pozwoli poczuć się w nim komfortowo.