Wnętrza o charakterze boho to mieszanka różnych stylów, kultur i epok. Łączy w sobie oryginalność, wolność i pozytywną energię. Wszystko to w połączeniu z etnicznymi dodatkami tworzy niepowtarzalną atmosferę, która przywodzi na myśl odległe kraje i egzotykę.

1. Co to jest styl boho?
Styl boho to połączenie różnych stylów: przebojowego hippisowskiego, orientalnego, etnicznego i bohemy. Charakteryzuje się oryginalnymi dodatkami, nietypowymi formami i luźnym dekonstrukcjonizmem.
W takim wystroju przeważają kolory: zielenie, brązy, czerwienie, a także wyraziste wzory jak mandale, geometrie i kwiatowe desenie.

1. Dodatki etniczne tworzą unikatowy klimat
Kolory i wzory etniczne to nieodłączny element stylu boho. Można sięgnąć po orientalne poduszki, haftowane obrusy, lampy z wyplecionym wiklinowym kloszem, egzotyczne dywaniki i unikatowe przedmioty rękodzielnicze. Wszystko to w połączeniu tworzy ciepłą, luźną atmosferę z dawką egzotyki.

Ważne! Nie musimy mieć pochodzenia etnicznego, żeby cieszyć się takimi dodatkami w swoim domu. To ważne, żeby zdawać sobie sprawę z ich wartości historycznej i kulturowej.

1. Luźna aranżacja przestrzeni
Styl boho lubi przestrzeń i luz. W takim wystroju nie znajdziemy rygorystycznej, symetrycznej aranżacji mebli.
Zapraszający fotel, pufy, wygodna kanapa i dużo poduszek – to podstawa. Wszystko w przestrzeni jak najluźniej.
Nie obawiajmy się też mieszania różnych stylów i epok, to właśnie pozwoli stworzyć spójną stylizację.

Ważne! Nie róbmy przesady z dodatkami i nie zapominajmy o przestrzeni do poruszania się. Przeciążona przestrzeń może zniechęcać do przebywania w danym pomieszczeniu.

1. Rośliny i natura
Jako, że styl boho czerpie wiele inspiracji z natury, rośliny są nieodłącznym elementem takiej aranżacji. Zielone liście w doniczkach, bukiety polnych kwiatów lub ręcznie malowane obrazy roślin – wszystko to dodaje uroku i pozytywnej energii.

Ważne! Dobierzmy rośliny w zależności od rodzaju naszego wnętrza i jego klimatu, a także naszych umiejętności pielęgnacyjnych.

1. Styl boho w różnych pomieszczeniach
Styl boho to bardzo uniwersalny i elastyczny sposób dekoracji. Pasuje do różnych pomieszczeń w domu, bez względu na ich funkcję.
W łazience możemy sięgnąć po naturalne materiały jak kamień, drewno i wiklinę, a także dodatki z drobnymi kwiatowymi wzorami. W sypialni warto postawić na komfort, wygodę i subtelne kolory w połączeniu z oryginalnymi dodatkami.

Ważne! Nie ma jednego idealnego wystroju w stylu boho. To styl bardzo indywidualny i zależy od naszych upodobań, stylu życia i osobowości.