Styl rustykalny to propozycja aranżacji wnętrz, którą pokochały, osoby ceniące sobie przytulne wnętrza. Ten styl wnętrzarski kojarzy się naturalnymi materiałami, wiejskim domkiem. Pierwszym skojarzeniem ze stylem rustykalnym jest drewniany domek na wsi.

Mała łazienka w stylu rustykalnym

Z upływem lat wiele takich chat przechodziło remonty, więc ciężko znaleźć domy zachowane w oryginalnym wiejskim stylu do dziś.Podczas projektowania mieszkań w bloku dobrym pomysłem będzie mała łazienka w stylu rustykalnym.Łazienka w stylu rustykalnym powinna być wyposażona w naturalne materiały. Drewniana podłoga w roli głównej, możemy znaleźć materiały, które są zabezpieczone przed skutkiem wilgoci.Innym naturalnym surowcem, który ma swoja zastosowanie w stylu rustykalnym, wnętrz jest kamień. Kamień świetnie się nadaje jako element dekoracyjny ścian łazienki. Połączenie drewna i kamienia stanowi harmonijne zestawienie, a zarazem stylowe, które idealnie wpasowuje się do stylu rustykalnego. Najpopularniejszym rodzajem ścian i podłóg w łazience są płytki ceramiczne. Płaska powierzchnia płytek jest łatwa w utrzymania czystości, odporna jest na wilgoć. Aby uzyskać spójną łazienkę w stylu rustykalnym, warto wybrać stylizowane płytki ceramiczne. Wolnostojąca umywalka, wanna wpisuje się w wystrój rustykalny. Podstawą urządzania łazienki w stylu rustykalnym są nie tylko naturalne materiały, kolorowe płytki.

Dodatki w stylu rustykalnym

Drewniana szafka pod zlewem to mebel, który sprawdzi się w każdej łazience. Umywalka w łazience w stylu rustykalnym powinna przypominać miskę, aby nadać pomieszczeniu bardziej wiejski charakter. Warto wybierać kute oprawy lustra z oświetleniem. Do przechowywania drobiazgów świetnie się sprawdzą koszyki z wikliny. Warto znaleźć w łazience miejsce na tekstylia. Zamiast szklanych szafek w łazience możemy wybrać fronty z haftowanej zasłonki. Szybka na drzwiach do łazienki może zostać zasłonięta przez zawieszoną na sznurku marszczoną tkaninę.
Urządzając łazienkę, należy zadbać o każdy szczegół. Warto postawić na stare meble łazienkowe, które świetnie się sprawdzą w połączeniu z piękną ceramiką. Do stylu rustykalnego łazienki powinniśmy wybrać armaturę w kolorze miedzi.