Oryginalne drewniane podłogi to niejedyne efektowne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Panele podłogowe doskonale odzwierciedlają kolory i strukturę krajowych i egzotycznych gatunków drewna, a ponadto wiernie imitują inne materiały, jak kamień czy szkło. Oprócz ceny ich zaletą jest też łatwa konserwacja i czyszczenie. Dużą zaletą paneli jest łatwy sposób ich oczyszczenia. Panele są produkowane z kilku warstw winylu. Panele winylowe są bardzo odporne na zarysowania i wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Panele posiadają duża odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 
Na rynku dostępny jest szeroki wybór paneli: panele 3D, imitujące kamień lub stal. Panele winylowe świetnie się sprawdzają w bloku, ponieważ mają dobre właściwości w zakresie izolacji akustycznej. Panele winylowe są bardziej bezpieczne niż zwykłe panele, ponieważ są antypoślizgowe. Podłogowe panele winylowe świetnie się sprawdzą w pomieszczeniach, gdzie zamontowano ogrzewanie podłogowe, ponieważ dobrze przewodzą ciepłą. Koszt paneli winylowych zależy od modeli i producenta, wynosi o 100 do 150 złotych za metr. Panele winylowe cieszą się coraz większą popularnością, dlatego na rynku są dostępne również samoprzylepne panele winylowe, które są łatwe w montażu. Dla osób, których koszt desek drewnianych jest za wysoki, ciekawą alternatywą jest Imitacja paneli podłogowych w postaci płytek.

Płytki gresowe

Płytki gresowe imitujące panele podłogowe, mogą świetnie odwzorować naturalne drewno. Tego rodzaju płytki dobrze się sprawdzą w każdego rodzaju pomieszczeniu, a także na zewnątrz. Zastosowanie naturalnych desek nie sprawdza się w każdym rodzaju pomieszczeń, natomiast tego typu płytki dobrze zastąpią drewno. Poprzez matowe wykończenie, kolor naturalnego drewna tego rodzaju materiał podłogowy pasuje do każdego stylu wnętrz. Ratyfikowane brzegi płytek gresowych pozwalają na zastosowanie minimalnej ilości fugi, przez co końcowy efekt jest bardziej atrakcyjny wizualnie. Wybierając tego rodzaju produkt na wykończenie podłóg w naszym domu, mamy pewność, że będzie on ponadczasowy, i będzie służył przez długie lata. Akcenty drewna w każdym pomieszczeniu nadają przyjemny klimat.