Wpływ pandemii na trendy wnętrzarskie
2022 to czas, w którym nadal będziemy odczuwać wpływ pandemii na nasze życie, a także na trendy wnętrzarskie. W związku z tym, rok 2022 będzie charakteryzował się potrzebą tworzenia w domowych przestrzeniach miejsc, które będą sprzyjały relaksowi, odpoczynkowi, a także pracy z domu.

1. Wprowadzenie zieleni do wnętrza
W 2022 rok przyszłością będą rośliny – duże, małe, zielone i kwitnące. Zielenie to nie tylko piękna dekoracja, lecz także poprawiają jakość powietrza, dbają o klimat w pomieszczeniu i łagodzą stres. Zsadzimy dużą ilość roślin na półkach, w ramach pustych przestrzeni czy specjalnie utworzonych aranżacjach.

1. Nowoczesne formy oświetlenia
Oświetlenie to element, który wpływa na charakter pomieszczenia oraz wprowadza do niego wyjątkowy klimat. W 2022 roku nowoczesne formy oświetlenia będą szczególnie popularne. W ofercie sklepów i na rynku pojawią światła ledowe, lampy wiszące, a także lampy o nietypowych kształtach, w tym geometrii.

1. Kolory roku 2022
W 2022 roku jednym z najmodniejszych kolorów będzie szarość, która bliska jest minimalistycznemu stylowi. Wzorzyste meble czy dodatki w tym kolorze stworzą minimalistyczną, a jednocześnie elegancką przestrzeń. Kolejnym modelem kolorem jest kolor terakoty, ciepły brąz z nutą czerwieni – to ciepłe, przytulne barwy, które idealnie komponują się ze zdobieniami i dodatkami w kontrastującej kolorystyce.

1. Modne materiały i faktury
W 2022 roku modne będą naturalne materiały i faktury, a przede wszystkim drewno i kamień. Jednym z ważniejszych elementów będzie okładzina ścienna z kamienia lub drewna, która wprowadzi do wnętrza nowoczesną przeszłość. Również w ofercie sklepów pojawią się tkaniny w stylu rustykalnym – liny, sploty, frędzle.

1. Wprowadzenie minimalistycznego stylu
Współczesne trendy wnętrzarskie to proste rozwiązania, niewielka ilość dodatków i nadrzędną rolę funkcjonalności. W 2022 roku minimalistyczny styl będzie jednym z kluczowych trends tego roku. Szukamy prostych aranżacji, praktycznych rozwiązań, a także technologicznych udogodnień, które ułatwią zarządzanie i utrzymanie porządku w domu.