Wnętrza w stylu Shabby Chic: romantyczna elegancja i rustykalny urok

Styl Shabby Chic łączy w sobie romantyczny klimat z rustykalnymi elementami dekoracyjnymi. Charakteryzuje się on decyzjami, które nadać będą wnętrzom zniszczony wygląd i stonowany kolor, na zasadzie “świadomie niedoskonałego”. Styl ten idealnie łączy staroświecki urok z nowoczesnością, tworząc spójną i niepowtarzalną aranżację.

1. Co charakteryzuje styl Shabby Chic?
Styl Shabby Chic charakteryzuje się przede wszystkim dbałością o ład i harmonię wnętrza, łączącą w sobie rustykalny wygląd z romantycznym nastrojem. Dominującymi odcieniami są biały, szary, pastelowe odcienie różu i niebieskiego, którym towarzyszą elementy roślinne. Charakterystyczne są przede wszystkim rozbiłowane i niejednolite meble, a także welurowe poduchy i delikatne narzuty.

1. Shabby Chic w praktyce
W myśl zasad stylu Shabby Chic, wiele zniszczonych mebli i akcesoriów z domowej garderoby można przemalować i w prosty sposób odnowić. Dwukolorowe malowanie mebli, obiciów istniejących już w domu, ale również i zastosowanie nowości na powierzchnie stanowi elementy chętnie spotykane w aranżacjach. Również niestarannie układane tkaniny i dziergane decyzje stanowią prostą i efektywną dekorację pokoju.

1. Jakie elementy są niezbędne w stylu Shabby Chic?
Przy tworzeniu wnętrz w stylu Shabby Chic, jednym z podstawowych elementów są meble starej jakości, nierzadko w stylu rustykalnym. Equally important are soft furnishings like cushions, bedspreads, and blankets made of natural materials that give an extra charm to each room. Dodatkowo powinno dbać się o zmianę kolorów i materiałów. Niezbędne są klimatyczne lampy w miedzianym kolorze lub Ceramiczne, a także rustykalne elementy dekoracyjne, takie jak półki w nadmorskim stylu czy wiklinowe kosze.

1. Kto lubi styl Shabby Chic?
Styl Shabby Chic jest szczególnie preferowany przez miłośników rustykalnego stylu, jak również lubiących pierwotny klimat i bardziej urokliwe trendy dekoracyjne. W stylu Shabby Chic można odnaleźć prostotę i harmonię, która możne z powodzeniem odnaleźć klimatyczne inspiracje zarówno w mieszkaniach dwupokojowych, jak i kamienicach.

1. Styl w nowoczesnej szacie?
Styl Shabby Chic cieszy się popularnością od wielu lat, a dziś zyskuje także wiele nowych fanów. Styl ten można odnaleźć w nowoczesnych apartamentach, gdzie rustykalne dekoracje nabierają nowoczesnego charakteru. Również minimalistyczne pomieszczenia odniósł indywidualny urok w połączeniu z elementami Shabby Chic, np. w postaci tkanin z tektury ściennej czy nowoczesnych półek z drewna.