Wnętrza w stylu klasycznym z odrobiną modernizmu: elegancja spotyka nowoczesność

Styl klasyczny to jeden z najczęściej wybieranych przez klientów stylów wnętrzarskich. Zwykle kojarzy się z elegancją, bogactwem i tradycją. Jednak coraz więcej osób decyduje się na połączenie klasycznego stylu z nowoczesnością, tworząc wnętrza, które wciąż emanują elegancją, ale jednocześnie są bardziej funkcjonalne i dopasowane do dzisiejszych potrzeb.

1. Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Nowoczesność w stylu klasycznym to nie tylko połączenie materiałów, które wyglądają na pierwszy rzut oka nie do połączenia, ale również forma, kolor i akcenty. Meble, dekoracje i oświetlenie w stylu klasycznym mogą wyglądać bardzo nowocześnie, jeżeli zestawimy je odpowiednio z innymi elementami.

1. Kolorystyka

Klasyczne wnętrza są najczęściej utrzymane w stonowanych barwach, takich jak beże, brązy czy szarości. Jednak warto wprowadzić nieco kontrastów, np. poprzez dodanie jednego elementu, np. błękitnej kanapy lub zielonego fotela. Dzięki temu, wnętrza zyskują na charakterze i elegancji.

1. Materiały

Klasyczne meble i dekoracje wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak drewno, skóra, jedwab czy wełna. Jednak warto zastosować nowoczesne rozwiązania, np. w tapicerce mebli czy w kolorach drewna. Dodanie metalowych elementów, takich jak chrom czy mosiądz, również wprowadzi do wnętrza nutę nowoczesności.

1. Oświetlenie

Oświetlenie ma nieocenione znaczenie w każdym wnętrzu. W połączeniu stylu klasycznego z nowoczesnym, warto zwrócić uwagę na lampy i źródła światła, które będą kontrastować z klasycznym wystrojem. Industrialne klimaty wprowadzi lampy w kolorze czarnym i charakterystyczne kształty, natomiast minimalistyczne formy sprawdzą się w jasnych i przestronnych pomieszczeniach.

1. Dodatki

Kołdry, poduszki, zasłony i dywany to elementy, które najlepiej ilustrują styl i charakter wnętrza. W połączeniu stylu klasycznego z nowoczesnym, warto zwrócić uwagę na barwy i faktury, które będą tworzyć pożądaną harmonię w pomieszczeniu. Oryginalne poduszki w mocnych kolorach lub dywany w abstrakcyjne wzory wprowadzą do wnętrza nieco nowoczesnego stylu.