Każdy z nas, będąc singlem, ma swoje życiowe plany i cele. Jednym z nich jest na pewno mieszkanie, w którym będzie czuł się dobrze i komfortowo. Przy wyborze wystroju wnętrz ważne są zarówno funkcjonalność, jak i styl, którego nie brakuje w przypadku mieszkań dla singli. W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na funkcjonalne i stylowe wnętrza mieszkań dla samodzielnie mieszkających.

1. PRZESTRZEŃ I FUNKCJONALNOŚĆ
Gdy zaadaptujemy małe mieszkanie, to przestrzeń jest naszym największym wyzwaniem. Dlatego warto postawić na kilka tricków, które wykorzystają przestrzeń w sposobie racjonalny.
– Szafy z oziębłymi drzwiami mogą stać w korytarzu, co wspaniale będzie łączyć użyteczność z estetyką.
– Łóżko podniesione będzie zdecydowanie korzystniejsze niż tradycyjne łóżko z poduszkami. Odkładamy pod podniesione łóżko ubrania i inne zasoby, co daje więcej miejsca na podłodze.

1. WYSTRÓJ KUCHNI
– Dobrym rozwiązanie jest postawić na bar, przy którym możemy podjąć gości lub zjeść samotnie. Wówczas zaoszczędzimy wiele miejsca w kuchni.
– Aby uzyskać przestronniejsze wrażenie, warto postawić na jasne kolory, które odbijają światło.

1. WYSTRÓJ POKOJU
– Duże wrażenie ma sposób aranżacji obrazów, które na ścianie będą prezentować się wyjątkowo. Idealne będą plakaty lub niebanalne, uniwersalne grafiki.
– Fototapeta oraz ozdobne naklejki to kolejna propozycja w przedstawianiu wnętrza. Oba elementy pozytywnie wpłyną na estetyczne wrażenia wnętrza.

1. WYSTRÓJ SALONU
– W salonie z pewnością polecamy styl nowoczesny. Odpowiednie meble i oświetlenie nadadzą wnętrzu elegancki i estetyczny charakter.
– Sofy z funkcją spania, które wygodnie zmieniają się w łóżko lub składane ławy to przykłady elementów, które zostaną docenione w singielowskim mieszkaniu.

1. PRZYJAZNE ELEMENTY
– Lustra optycznie powiększają pomieszczenie, dlatego warto umieścić je wzdłuż ścian obok lub na przeciwległych ścianach.
– Zestaw ufnych foteli, poduszki z wełny lub cieszące oczy tkaniny, które pozytywnie wpłyną na naszą psychikę.

W każdym przypadku przede wszystkim warto postawić na ład i estetykę, którą idealnie poprowadzi dobry projektant wnętrz lub dekorator. Jeżeli nasza inwencja sięgnęła zenitu, ale nie czujemy się pewnie, zachęcamy do skorzystania z ofert firm przepełnionych pomysłami i gotowych do pomocy.