Jeśli masz żyłkę do robienia dekoracji i ciągle coś zmieniasz w swoim domu, to na pewno masz również przybornik pełen gadżetów idealnych do tworzenia ozdób typu DIY. Na pewno również wykonujesz ozdoby na stół czy parapet, które zachwycają wszystkich gości a dodatków są zdrowe i praktyczne, ponieważ nie zawierają szkodliwych substancji i wykonała je dosłownie sama. A może zastanawiałaś się nad tym, żeby zacząć zdobić też ściany? W końcu nie musisz ich dekorować obrazami – jest wiele innych sposobów. Warto się zastanowić jak wykonać dekoracje ścienne diy?
Jeśli nigdy się nad tym nie zastanawiałaś ale masz już w temacie dekoracji pewne doświadczenie, to możesz się zastanowić nad wykonaniem pięknych wianków z naturalnych produktów lub przy użyciu elementów, które są dostępne w sklepach. Taki wianek może być wykonany z roślin żywych i suszonych. Na przykład z krzewów zimozielonych, które tak szybko nie stracą igieł lub w ogóle ich nie tracą. Dodatkową ozdobą mogą być szyszki czy drewniane elementy. Możesz też wykorzystać suszone kwiaty. To wbrew pozorom idealne połączenie. Z czasem możemy się również pokusić o inne kształty naszych dekoracji czy też wykorzystanie obręczy ze styropianu, do których możemy przymocować dosłownie wszystko. Takie wianki i kompozycje mogą stanowić ozdobę zarówno na naszych ścianach, jak i drzwiach.
Możemy się również zastanowić, czy nie wykonać łapacza snów. Co prawda z tego rodzaju projektem możemy mieć całkiem sporo pracy. W końcu wykonanie pięknego łapacza wymaga określonego pomysłu a także całkiem sporej ilości nici i ozdób, które zamierzamy na nim umieścić. Warto jednak zacząć od początku czyli metalowego koła, na którym rozciągniemy nasze nici. Gdy już skończymy ten splot warto dodać kilka zwisających nitek, które również możemy dowolnie łączyć i ozdabiać dodatkowymi koralikami czy węzełkami. Tego rodzaju ozdoba sprawdzi się nie tylko w sypialni ale również w pokoju dziennym, gdzie będzie doskonale wyglądać na jasnym tle ścian czy w towarzystwie roślin.