Po wyposażeniu małej łazienki w niezbędne urządzenia możesz nie mieć dużo miejsca na przechowywanie. Nie pozwól, aby ograniczona przestrzeń w Twojej łazience doprowadziła do bałaganu. Zamiast tego wykorzystaj to jako okazję do kreatywnego wykorzystania rozwiązań do przechowywania. W tym przewodniku przedstawimy Ci kilka pomysłów na przechowywanie w łazience, abyś mógł wypełnić swoją łazienkę tym, czego potrzebujesz, nie sprawiając, że będzie ona zbyt zatłoczona.

Wykorzystaj pionowe kombinacje

Jednym z najlepszych sposobów na zmaksymalizowanie przestrzeni do przechowywania bez przytłaczania łazienki jest zastosowanie wysokich, wąskich szafek do przechowywania. Dyskretnie wyposażone w półki, szafki lub szuflady mogą zapewnić wystarczająco dużo miejsca do przechowywania większości niezbędnych artykułów łazienkowych, nie zajmując dużo miejsca na podłodze. To rozwiązanie do przechowywania jest szczególnie cenne w łazienkach bez wbudowanych szafek na bieliznę lub dużych toalet z szafkami i szufladami.

Drabinka na ręczniki

Drabinki do koców to nie tylko koce! Dzięki wielu szczeblom i prostym ramkom te modne, niskoprofilowe organizery przypominają tradycyjne drabiny. Tam, gdzie drążki na ręczniki lub haczyki mogą pomieścić tylko dwa lub trzy ręczniki jednocześnie, drabinka ręcznikowa może wygodnie pomieścić od trzech do ośmiu ręczników. W końcu kto powiedział że jakaś rzecz ma określone przypisane znaczenie i nie nadaje się do innego wykorzystania? Mała łazienka pomysł docenia dużo bardziej bo nie zawsze może wykorzystać typowe rozwiązania.

Używaj pojemników

W małych łazienkach o ograniczonej przestrzeni może być trudno zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania, pozostawiając miejsce na dekoracyjne akcenty. Zalecamy ich łączenie! Kosze na ubrania, plecione i druciane kosze, wiadra inspirowane domem wiejskim lub proste drewniane skrzynie mogą pełnić podwójną funkcję jako jednostki magazynowe o stylowym charakterze. Zwiń ręczniki i umieść je pionowo w wysokich plecionych koszach lub starannie zapakuj niezbędne rzeczy do skrzynek i umieść je na półkach. Małe przybory toaletowe należy umieść w oryginalnym opakowaniu.