Współczesne wnętrza coraz częściej inspirowane są kultowym stylem skandynawskim. Charakterystyczne dla niego są jasne kolory, prostota form, minimalizm oraz bardzo duże przeszklenia, które zapewniają światłość i poczucie przestrzeni. Jednak w dzisiejszych czasach w dość luźny sposób dołączane są do niego nowoczesne meble i akcesoria, które nadają całości unikalnego i indywidualnego stylu.

1. Minimalistyczna baza

Podstawowymi barwami panującymi w szwedzkim stylu są biel, szarość oraz drewniane elementy. Zestawienie tych kolorów tworzy tło dla minimalistycznej bazy do której później można dobierać nowe dekoracje i dodatki. Ściany i podłoga to najczęściej biała, gładka i idealnie wygładzona powierzchnia.

1. Nowoczesne meble

Dopełnieniem skandynawskiej prostoty są nowoczesne meble. Idealnie współgrają z jasnymi powierzchniami, w tapicerce czy drewnianych meblach pojawia się różnorodność kolorów, zawsze jednak utrzymując w tonacji całego pomieszczenia.

Połączenie skandynawskiego stylu z nowoczesnymi meblami tworzy niezwykle ciekawe połączenie. Warto bowiem pamiętać, że prostota i minimalizm nie muszą być nudne.

1. Minimalistyczne akcenty

Charakterystyczne dla stylu skandynawskiego są drobne akcenty, które dopełniają całe wnętrze. Może to być szydełkowa serweta, drewniane klocki w kącie, stara maszyna do szycia, zegar czy też jeden, duży obraz, którzy przykuwa uwagę. Tutaj należy jednak pamiętać, że mniej znaczy więcej.

1. Dodatki do mieszkań

Dopiero dobierając dodatki sprawiamy, że stylowanie pomieszczenia nabiera indywidualnego stylu. Skandynawska prostota pozwala jednak na kolorowe poduszki, dekoracyjne bibeloty, kwiaty, dywaniki i elementy z metalu, które stanowią iście nowoczesne akcenty.

1. Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Kolejnym atutem aranżacji w stylu skandynawskim są meble, które przede wszystkim spełniają swoją funkcję. Nie ma tu miejsca na meble lub elementy, które tylko zajmują przestrzeń. Każdy z mebli ma swoje przeznaczenie, a to co na pewno zawsze jest na wierzchu to książka, kawa lub miejsce do pracy.

Skandynawski styl z nowoczesnymi meblami to połączenie, które pozwala na stworzenie wnętrza nowoczesnego, a zarazem przytulnego. Baza w postaci jasnych przestrzeni doskonale łączy się ze świetnie skonstruowanymi meblami, a dodatki wprowadzają elementy indywidualne. Funkcjonalność i prostota to kluczowe elementy stylu skandynawskiego, które zawsze powinny pozostać w pamięci przy projektowaniu.