Uchwyty do mebli to bardzo istotny detal w kuchni, może dodać indywidualny charakter pomieszczeniom. Wymiana uchwytów to dobry pomysł, aby odświeżyć wystrój. Tego rodzaju akcesoria są praktyczne i tańsze niż fronty szafek z systemem bezuchwytowym.

Uchwyty miedziane do mebli

Wybierając uchwyty miedziane do mebli, możemy wpuścić trendy wnętrzarskie go naszego domu. Jeśli chcemy, aby uchwyty mogły posłużyć nam na lata, warto zwrócić uwagę na ich produkcję. Dobór uchwytów zależy od rodzaju materiału, z jakiego zrobione są fronty mebli. Im prostszy rodzaj uchwyty tym łatwiej zapewnić czystość frontów szafek.
Kryterium wybory uchwytów do mebli jest pomieszczenie, w którym będą się znajdować. Wszystko zależy od tego, jak często będą użytkowane i przez kogo. Najlepiej, aby kształt i wielkość pasowały do domowników, były łatwe w użytkowaniu. Pojedyncze uchwyty meblowe, gdzie do montażu potrzebna jest jedna dziurka na wylot.

Jakie uchwyty wybrać do szafek w kuchni?

Gałki do mebli zachwycają swoją prostotą, wybór kształtu i koloru jest bardzo szeroki. Gałki meblowe są dobrą alternatywą dla innych uchwytów w szafkach kuchennych. Ich prosta forma w połączeniu z ciekawym designem powoduje, że doskonale wpasowują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Porcelanowe uchwyty do szafek w kuchni łączą w sobie tradycyjne kształty, delikatne kolory. Porcelanowe uchwyty świetnie się sprawdzą, jako wykończenie drewnianych mebli nawiązujących do stylu angielskiego.
[Małe kuleczki uchwytów nie sprawdzą się w przypadku otwierania szafek, kiedy mamy mokre lub tłuste ręce. W kuchni dobrą opcją są uchwyty szafek na niewielkiej nóżce. Tego typu uchwyty dużo łatwiej jest załapać i pociągnąć. Tego typu rozwiązanie dobrze sprawdzi się w kuchni, jeśli chcemy otworzyć drzwiczki od lodówki albo zmywarki. Dużą zaletą wyboru pojedynczych uchwytów do szafek jest łatwość w montażu, przez co możemy w przyszłości je wymienić bezproblemowo. Coraz większą popularnością cieszą się podłużne uchwyty, często wybierane do kuchni w stylu loftowym. Podłużne uchwyty do mebli dostępne są w różnych rozmiarach.