Pokój dziecięcy powinien być przestrzenią uporządkowaną, ale przy tym komfortową i napawającą dobrą energią. Jednym z elementów jego wyposażenia, który jest gwarantem tej energii, jest oczywiście łóżko! Jakie wybrać?

Jaki rozmiar łóżka do małego pokoju?

Gdy pokój dziecka ma malutki metraż, bardzo trudno jest wybrać łóżko, które pozwoli mu wygodnie wypoczywać. Dla mniejszych dzieci dobrym wyborem będą pojedyncze tapczany, również te w formie łóżka piętrowego. Pod spodem można zaaranżować fantastyczną przestrzeń do zabawy w to, co dzieci lubią najbardziej. Starsze dzieci, szczególnie gdy mieszkają z rodzeństwem, z pewnością ucieszą się z tapczaników z wysuwanym drugim tapczanem. To pozwoli zaoszczędzić przestrzeń w niewielkim pokoju i zapewnić w nim miejsce do spania dla dwóch osób!

Jaki styl łóżka najlepiej wybrać?

Dzieci bardzo szybko wyrastają nie tylko z ubrań, ale i z mebli. Dlatego kupując pierwsze “poważne” łóżko dziecięce dla dwulatka lub trzylatka, warto pomyśleć o rozwiązaniu, które będzie dobre na kolejnych kilka lat – tak, aby następna zmiana łóżka mogła nastąpić dopiero u dziecka dziesięcioletniego. W sklepach można znaleźć fantastyczne łóżeczka z motywami – księżniczek, aut, czy innych, którymi interesują się dzieci i pragną się nimi otaczać. To ciekawy element wystroju wnętrza dziecięcego pokoiku. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś odrobinę bardziej uniwersalnego, postaw na stonowane kolory – naturalne drewno, biel, szarość. Przekonaj się do prostych, jednolitych form, które można przecież ozdobić na wiele różnych sposobów – na przykład dokupując ozdobny baldachim dla księżniczki, przytwierdzając do ramy łóżka kolorowe motyle z tkaniny, czy po prostu kładąc na łóżku narzutę z ciekawym wzorem. Pomyśl też o klasycznym łóżko ze stelażem jednoosobowym, ale o nieco szerszym materacu. Taki mebel udekorowany piękną pościelą i zabawnymi poduszkami będzie świetny dla malucha, a jeśli posłuży jeszcze kilka lat, to może być również fantastycznym meblem dla nastolatka! Sprawdź, jakie są sklepowe oferty i przemyśl swoją decyzję.